Rezultati

Podelitev priznanj športnikom za leto 2010

12.03.2011, fotogalerija

PRIZNANJA ŠPORTNE ZVEZE JESENICE IN RAZGLASITEV REZULTATOV ZA NAJ ŠPORTNIKA, ŠPORTNICE IN ŠPORTNIH EKIP OBČINE JESENICE ZA LETO 2010

V soboto 12.3. 2010 je bila v Gledališču Toneta Čufarja na Jesenicah tokrat že petič zapored praznik jeseniškega športa. Športna zveza Jesenice je podelila priznanja zaslužnim športnikom in športnim delavcem občine Jesenice, ter razglasila rezultate glasovanja bralcev Jeseniških novic in poslušalcev Radia Triglav Jesenice za najboljšega športnika, športnico in ekipi v moški in ženski konkurenci. Kot vsako leto pa je Olimpijski komite Slovenije podelil tudi priznanja tridesetim gorenjskim športnikom in njihovim trenerjem za dosežke na pomembnejših mednarodnih tekmovanjih (Evropskih in svetovnih prvenstvih). Med nagrajenci so bili tudi štirje športniki invalidi, ki so prav tako osvajali medalje na Evropskih prvenstvih.

Številni ljubitelji športa so napolnili gledališko dvorano in tako dokazali, da se je tradicionalna prireditev na Jesenicah prijela, športniki dobitniki priznanj pa so tako spoznali, da je veliko tistih, ki spremljajo njihove nastope.

Priznanja Športne zveze Jesenice za leto 2010 so prejeli:

Malo priznanje športne zveze Jesenice za leto 2010

Priznanje se podeljuje za uspešne nastope najmlajših športnikov na državnih prvenstvih in mednarodnih tekmovanjih. Športna zveza Jesenice je na predlog društev iz občine Jesenice podelila 11 malih priznanj:

Na predlog TVD Partizana Jesenice so priznanja prejeli:
1. Polona Klinar (3 mesto na DP v talni akrobatiki posamezno in ekipno)
2. Eva Gašperčič (3. mesto na DP v talni akrobatiki – ekipno)
3. Nika Erjavec (za 4. mesto posamezno in 3. mesto ekipno na DP v talni akrobatiki

Za uspehe na tekmovanjih v Slovenije in odlične uvrstitve na državnem prvenstvu Slovenije posamezno, ter 2. mesto na državnem prvenstvu ekipno v skokih na prožni ponjavi v kategoriji cicibanke so mala priznanja prejele:
4. Tajda Kadič
5. Laura Kogoj
6. Maja Pavličevič
7. Katarina Klobučar
8. Sara Žvan
9. Vida Manson

Na predlog Strelskega društva Triglav Javornik Koroška Bela je Športna zveza Jesenice podelila tudi mala priznanja:
10. Ekipi cicibanov SD Javornik Koroška Bela za 1. mesto na DP – zračna puška
11. Denisu Hamziču za državni rekord 189 krogov - cicibani

Velika priznanja Športne zveze Jesenice za leto 2010

Po pravilniku o podeljevanju priznanj ŠZ Jesenice so Velika priznanja namenjena za dosežke v kadetskih in mladinskih tekmovanjih in na državnih tekmovanjih srednjih in osnovnih šol. Podeljenih je bilo 17 velikih priznaj ŠZ Jesenice:

Na predlog Gimnazije Jesenice so priznanja prijeli:
1. Tina Perše (1. mesto DP srednjih šol – gorsko kolesarstvo)
2. Tina Klinar (3. mesto DP srednje šole – cestni teki)
3. Ana Perko (2. mesto DP srednje šole – športno plezanje)
4. Ana Veternik (3. mesto DP srednje šole – športno plezanje)
5. Domen Škofic (3. mesto DP srednje šole – športno plezanje)
6. Tina Jazbec (2. mesto DP srednje šole – judo)
7. Ekipa odbojkaric Gimnazije (za 2. mesto na DP srednje šole)
8. Akrobatska skupina Leteči medvedki (4.mesto DP akrobatskih skupin)

Izjemno uspešno so v letu 2010 nastopali tudi tekmovalci Strelskega društva Triglav Javornik Koroška Bela:
9. Tadej Štojs (2. mesto DP zračna puška in naziv Strelske zveze Slovenije Naj strelec v kategoriji pionirji)
10. Maruša Mulej (1. mesto DP pionirke – zračna puška)
11. Gašper Bernot (1. mesto DP mladinci – MK puška)
12. Luka Resman (1. mesto DP mladinci - MK /3 x 40 trostav)
13. Anže Presterel (2. mesto DP mladinci)

Atletski klub Jesenice je predlagal za priznanje:
14 Jaka Muharja (1. mesto DP met kopja U14)
15 Miha Ličef (1. mesto DP U14 v krosu in 1. mesto DP U 14 v teku na 1000m)

Veliko priznanje pa sta prejeli tudi dve ekipi in sicer:
16. Odbojkarski klub mladi Jesenice – 1. mesto DP kadetinje
17. Drsalni klub Jesenice – 3.mesto DP mladinke

Bronaste plakete Športne zveze Jesenice za leto 2010

Podeljenih je bilo 6 plaket, prejeli pa so jih:
1. Katjuša Rozman Odbojkarski klub Jesenice
2. Nika Blagne Odbojkarski klub Jesenice

Za nastop v mladinski reprezentanci Slovenije na Evropskem prvenstvu in osvojeno 8. mesto.
3. Žiga Jeglič HK Acroni Jesenice
4. Robert Sabolič HK Acroni Jesenice
5. Rok Tičar HK Acroni Jesenice

Za nastope v dresu HK Acroni Jesenice v ligi EBEL in finalu DP.
6. Kegljaški klub na ledu Turbo Hit za ponovni naslov državnih prvakov

Srebrne plakete Športne zveze Jesenice v letu 2010

Podeljene so bile 3 plakete, prejeli pa so jih:

1. Kegljaški klub na asf. Jesenice za osvojitev naslova Najboljša kegljaška mlada ekipa v Slovenije 2010.
2. HD mladi Jesenice za naslove državnih prvakov v letu 2010.
3. Jaka Muhar (sicer član AK Satler Kranj) sicer pa Jeseničan, za 3 x naslov državnega prvaka za leto 2010 mlajši in starejši mladinci v metu kopja, krogle in mnogoboju.

Zlate plakete Športne zveze Jesenice za dolgoletno delo v športu pa so letos prejeli:

1. Srečo Korbar - TVD Partizan Javornik – Koroška Bela za dolgoletno delo v namiznem tenisu in društvu.
2. Janez Poljšak - Športno društvo Jesenice, za dolgoletno delo v smučarskem športu, dolgoletno delo v ŠD Jesenice in športu na sploh.
3. Peter Končnik - za dolgoletno delo v organih Športne zveze Jesenice, predvsem pa za izjemno kariero odbojkarskega mednarodnega sodnika, saj je eden redkih Slovencev, ki so sodili v svoji karieri vsa največja tekmovanja (OI, Svetovna prvenstva, Evropska prvenstva, Evropsko ligo).

Razglasitev glasovanja za najboljšega športnika, najboljše športnice in najboljše ženske in moške ekipe

Z velikim zanimanjem pa je polna dvorana pričakovala zaključni del prireditve, ter razglasitev glasovanja za najboljšega športnika, najboljše športnice in najboljše ženske in moške ekipe.

Letos je prispelo 174 glasov bralcev Jeseniških novic, poslušalcev Radia Triglav in športnih delavcev, ki so prav tako imeli priložnost glasovanja.

Za naslov NAJBOLJŠI ŠPORTNIK OBČINE JESENICE 2010 je bilo nominiranih osem jeseniških športnikov (Mario Čulibrk, Igor Čosič / kegljanje; Mirsad Samardžič/nogomet; Nikola Džever /tawoondu; Jaka Muhar / atletika; Rok Tičar, Anže Kopitar, Robert Sabolič / hokej in Tadej Štojs / strelstvo.

Športnik leta 2010 v občini Jesenice je postal ROK TIČAR, drugi je bil Anže Kopitar, tretji pa Robert Sabolič.

Za naslov NAJBOLJŠE ŠPORTNICE OBČINE JESENICE 2010 so bile nominirane: Edita Bosnič (tawoondu), Meta Čebokli (drsanje), Nika Blagne in Katjuša Rozman (odbojka), Anja Klinar (plavanje), Maruša Ferk (smučanje).

Športnica leta 2010 je postala ponovno ANJA KLINAR, druga je bila Maruša Ferk, tretja pa Edita BOSNIČ.

Za naslov MOŠKE EKIPE OBČINE JESENICE 2010 so bile nominirane ekipe:

Košarkarski klub Jesenice- kadeti, HD mladi Jesenice – mladinci ; Nogometni klub Jesenice, HK Acroni Jesenice in Strelsko društvo Triglav Javornik Koroška Bela.

Priznanje za naj moško ekipo občine Jesenice za leto 2010 je prejela ekipa HK Acroni Jesenice, druga je bila ekipa HD mladi Jesenice – mladinci in tretja ekipa SD Triglav Javornik Koroška Bela.

Za naslov ŽENSKE EKIPE OBČINE JESENICE 2010 sta se potegovali le dve ekipi. Največ glasov je prejela ekipa Odbojkarskega kluba Jesenice, druga pa je bila ekipa Drsalnega kluba Jesenice.

ČESTITKE DOBITNIKOM PRIZNANJ!

Pripravil:
Branko Jeršin
Koordinator programov