Rezultati

TAEKWONDO

nedelja, 19. november 2006

Tiger zmagovalec v Zrečah

V odlični organizaciji taekwondo klubov in sicer Uniorja iz Zreč in velenjske Skale se je v soboto 18 . t. m., v Zrečah odvil eden najmočnejših turnirjev v Sloveniji.

Na 2. Skupnem taekwondo turnirju Skala - Unior je nastopilo 210 tekmovalcev iz 14 - ih klubov, kateri pa so prihajali iz treh držav: Slovenije, Češke in Hrvaške.

Najprej so se udeleženci turnirja predstavili v formah in nato še v borbah. V formah so seveda prednjačili češki tekmovalci, ki so ena od svetovnih velesil v tej disciplini.

Številni gledalci so nato uživali v borbah, posebno draž turnirja pa je dajalo prav veliko število presenečenj.

V takih okoliščinah so največ uspeha imeli taekwondoisti jeseniškega in ljubljanskega Tigra, ki so to pot nastopili združeni. Osvojili so namreč 1. mesto v skupnem seštevku. Drugi so bili domači tekmovalci Uniorja in tretji češki Joomuk.

Jeseničani so na omenjenem turnirju osvojili 16 medalj (od tega pet zlatih) in zasedli naslednja mesta:

• Nikola Džever je v formah zasedel odlično 2. mesto in 3.mesto v borbah do 35 kg.
  • Tim Dešpoja je bil obakrat drugi, tako v formah, kot tudi v borbah do 35 kg.
  • Aleksander Stevanovič je bil tretji v borbah do 55 kg.