Rezultati

POMLADNI TEK - JESENICE 2009

14.3.2009, razpis, slike

Druga sobota v mesecu marcu je bila na Jesenicah tekaško obarvana. V okviru praznika občine Jesenice, ki letos praznuje 80. obletnico je Zavod za šport Jesenice skupaj s Športno zvezo Jesenice, organiziral 2. Pomladni tek. V sončnem vremenu je med seboj merilo moči 50 tekačev in tekačic na 10 km, v otroških kategorijah pa je nastopilo 22 otrok. Tekači na 10 km so se izpred občinske zgradbe podali proti Hrušici, kjer jih je na petem kilometru čakal obrat, pijača in košček čokolade, nato nazaj proti stavbi občine Jesenice, kjer je bil tudi cilj. Jeseniško desetico je tako kot lani najhitreje premagal g. Boštjan Hrovat s časom 33 min in 36 sekund, pri predstavnicah nežnejšega spola pa je bila najhitrejša ga. Ivančič Bernarda s časom 44 min 47 sekund. Na razglasitvi je tekače in tekačice toplo pozdravil podžupan Občine Jesenice g. Boris Bregant, ki je tudi podeljeval medalje. Proga se je od lani malenkost razlikovala, zaradi snega in mokre podlage smo se izognili makadamu, tako da so tekači tekli le po asfaltni podlagi. Z organizacijo bomo nadaljevali tudi v prihodnjem letu, nadejamo si iz leta v leto več tekačev. Ob koncu le še zahvala Občini Jesenice, predstavnikom GARS Jesenice, ter seveda vsem tekačem.