Stara Sava · 21. marca 2026
18. Pomladni tek Jesenice 2026
Osemnajstič zapored – rekordna udeležba in nepozaben dan za tekaško skupnost
Najmlajši navdušili z energijo
Mladi tekači so se pred startom ogreli pod vodstvom Mojce Svetina, nato pa se podali na netekmovalni tek »Teci svoj krog«, kjer je sodelovalo 541 otrok. Vsak je tekel po svojih najboljših močeh – in prav vsi so bili zmagovalci.
Najvztrajnejši so pretekli tudi do 8 krogov (približno 5 kilometrov). Za svoj trud so vsi prejeli spominsko medaljo in kremno rezino, ki je poskrbela za sladek zaključek.
Rekordna udeležba na Jeseniški desetki
Na osrednjem teku je v cilj priteklo 158 tekačev – največ v celotni zgodovini prireditve. Spodaj so absolutni zmagovalci.
- 🥇 Anže Roblek
- 🥈 Davorin Cimermančič
- 🥉 Žiga Jan Novak
- 🥇 Anja Mikuž
- 🥈 Anja Čuden
- 🥉 Eva Duič Pipp
Zanimivosti s prireditve
- Med udeleženci je bil tudi nekdanji vrhunski norveški smučarski tekač Ola Vigen Hattestad, olimpijski prvak iz Sočija 2014.
- Najstarejši udeleženec je bil Ivo Jelenc (78 let), najmlajši pa Klemen Miklavčič (10 let).
- Najhitrejša Jeseničana sta bila Tjaša Žnidar in Uroš Komac.
- Na teku »Teci svoj krog« je bila najštevilčnejša ekipa OŠ Koroška Bela (178 učencev), sledila je OŠ Prežihovega Voranca (168 učencev).
Skupaj rastemo
699 tekačev na startni črti ni le številka – je dokaz, da je Pomladni tek Jesenice že zdavnaj prerasel okvire lokalnega dogajanja. Kar se je začelo kot skromno tekaško srečanje na Stari Savi, je danes prireditev, ki jo dobro poznajo po vsej Sloveniji in ji iz leta v leto zaupajo novi tekači, starši z otroki in izkušeni rekreativci iz vse širše regije.
Vsak udeleženec – naj bo star 10 ali 78 let, naj preteče en krog ali deset – je del te skupnosti. Prav ta raznolikost je tisto, kar Pomladni tek dela posebnega: tukaj ni važno, kdo prečka cilj prvi. Važno je, da se zberemo, skupaj zadihamo pomladni zrak in si dovolimo biti del nečesa, kar je večje od nas samih.
Hvala vsem, ki ste prišli, pomagali, navijali in verjeli. Vsako leto vas je več – in to je najboljši znak, da gremo v pravo smer. Vidimo se prihodnjo pomlad! 🏃
Zahvala
Za pomoč pri izvedbi prireditve se iskreno zahvaljujemo vsem, ki so pripomogli k njenemu uspehu:
- Proteini.si – za nagrade v teku na 10 km
- Conditus – za sladko kremno rezino za mlade tekače
- Masažni salon Chan Thai Jesenice – za nagradi najhitrejšima Jeseničanoma
- vsem posameznikom in sodelavcem, ki so pomagali pri organizaciji in izvedbi dogodka



